Op Marktplaats heb ik een (blijkbaar) defecte Macintosh SE/30 gekocht uit 1988. Bij eerste inschakeling kwam er niet meer dan een grijs beeld met strepen. Dus maar naar het internet getogen om te zien of ik m kon fixen. Tig YouTube videos, artikelen en fora later had ik een plan en een winkelwagentje bij Mouser voor onderdelen (voornamelijk nieuwe condensatoren). Recappen die handel; ik had dat nog nooit gedaan, dus dat ging vast lukken.

Helaas heb ik geen “voor” plaatje, wel twee “na” plaatjes, eentje van mijn prachtige recap-gefröbel, en eentje van het beeld. Op zich lijkt dat nog hetzelfde, maar ik hoor wel een startup geluidje en wat harddisk gerammel. Er lijkt dus nog wat in het video signaal niet helemaal lekker te zitten.

Maar dat is voor een andere keer. Heb nu genoeg chemicaliën ingeademd. En ja, elektrolyt uit condensatoren ruikt écht naar vis.

Categorieën: Geekstuff

0 reacties

Geef een reactie

Avatar plaatshouder

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.